דף הבית אודות לקוחות המלצות דרושים צור קשר
שבלולי דרמטי
שבלולי בטבע
שבלולי מספר סיפורים
שבלולי בחו"ל
שבלולי, אני וסביבתי
שבלולי רב תחומי
סקרנות מדעית
השכרת ערכות להצגות לילדים
המיוחדים שלנו
הצגות ילדים מומלצות
פעילויות מיוחדות מומלצות
פעילויות מיוחדות לפי הזמנה
תכניות פדגוגיות מתמשכות
שבלולי משחק עם חברים
יסודות פיתוח משחקי מחשב, ד-ה

shablul1

תוכניות פדגוגיות - אוספים

 

........................................................................................................................

מהי תכנית פדגוגית מתמשכת - למידע נוסף לחץ כאן!

.......................................................................................................................

  

 

1. "שבלולי חוגי העשרה", החברה המובילה לחוגים ולפעילויות בגני ילדים, מקיימת מזה שנה שלישית ברציפות שיתוף פעולה ייחודי מסוגו, עם הוצאת הספרים המובילה "צלטנר ספרים", במטרה להעשיר ולקרב את הילדים לעולם הספרות.

 

2. במסגרת שיתוף פעולה זה יצרה מחלקת הפיתוח של "שבלולי" פרויקט ייחודי בו יקבל

כל גן את הספר "האוסף של טימולאון", חוברת ובה רעיונות להפעלה וליצירה עם ילדי הגן ונקודות לדיון עימם, ו-8 פוסטרים של דמויות הסיפור. 

 

כמו כן נקיים תערוכה מסכמת ופעילות דרמטית של נושא הפרויקט אשר עולה מהספר.
לפני יציאתו של הפרויקט לדרך, נקיים פגישה עם הגננות ובה נתדרכן אודות הפרויקט וננחה אותן כיצד להעביר הפעילויות השונות, שכן הצלחת הפרויקט תלויה במידה רבה בשיתוף פעולה מצד הגננות וההורים.תכנית פדגוגית לילדים-אוספים
3. פרויקט זה, שהינו ראשון, מבין שלושה פרויקטים דומים אותם העברנו בעבר בהצלחה רבה בגני ילדים שונים ברחבי הארץ, הינו "ספינת הדגל" של פועלנו, מאחר והוא משלב: מפגש עם ספר, עבודה תהליכית המתקיימת במסגרת הגן, יצירה אישית של כל ילד בעקבות הספר והקמתה של תערוכה משותפת של עבודות כל ילדי הגן. ולסיכום פעילות דרמטית המסכמת/פותחת את נושא הפרויקט.

 

 

 

4. במסגרת הפרויקט יקבל כל גן את הספר "האוסף של טימולאון" מאת טאראם העוסק בנושא בניית אוספים ומעלה את נושא החברות כערך עליון וחשוב.

 

5. מתוך העולה בספר, תנחה כל גננת את ילדי הגן ותעודדם להקים אוסף אישי משלהם. על האוסף להבנות מחומרים ואביזרים המצויים בסביבה וניצול משאבים קיימים ולא באמצעות רכישה. לדוגמא: כפתורים ישנים, עטיפות סוכריות שונות, מפיות, ניירות מכתבים, עטים וכו'. יצירת האוסף האישי של כל ילד תעשה באופן הדרגתי, במהלך שבועיים עד כחודש ויש לתדרך ולשתף ההורים בנושא.


6. לאחר שכל ילד בנה לעצמו אוסף משלו, יקימו כל הילדים יחדיו תערוכה, בה יוצגו האוספים של כל ילדי הגן.

 

7. בתום הקמת התערוכה והעבודה על הספר והנושאים שעולים ממנו, יוזמנו הילדים לצפות בהפעלה דרמטית המסכמת את נושא הפרויקט. את הפעילות יעביר/ו שחקן/ית מקצועיים, והילדים ייקחו חלק בהמחזת הסיפור. פעילות חגיגית זו מלווה בתחפושות, תלבושות, אביזרים נלווים, מוסיקה ואפקטים קוליים שילוו את הסיפור.

 

8. התוכנית מאושרת ומומלצת ע"י מפקחות משרד החינוך ופועלת בהצלחה רבה במקומות שונים בארץ. התכנית מהווה מקור לגאווה, סיפוק והנאה רבה לילדים, להורים ולצוותים החינוכיים.

.......................................................................................................................................................

הצטרפי גם את לכל הגננות הנהנות מתוכנית מקסימה וייחודית זו, לילדים ולכל המשפחה!

.......................................................................................................................................................

 


9. התוכנית כוללת:


* מפגש גננות מקדים הכולל פרזנטציה של הפעילות המסכמת (שעה וחצי)

* ספר "האוסף של טימולאון" לכל גן
* 8 פוסטרים צבעוניים של דמויות הסיפור
* חוברת הדרכה לגננת
* הנחיות לגבי התערוכה
* פעילות שיא דרמתית המסכמת את הנושא "האוסף של טימולאון" (45 דק') 

 

תכנית פדגוגית לילדים-אוספים

 

  


 


פעילויות פדגוגיות מתמשכות נוספות

   

שירי משוררים | ישראל שלי | חברות וקבלת השונה | ילדים וצבעים | אוספים | פנטזיה ודמיון

 

 חלון לתיאטרון | ילדים סביב העולם | מילים מפטפטות | מה תרצה להיות | המסע לארץ הצלילים
 

| קום והתהלך בארץ